Music-Lives.TK


~HoşGeldiniz~ Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0


  Hüseyin Karadayı

  Paylaş
  avatar
  djenergy
  3.Derece
  3.Derece

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 351
  Yaş : 27
  Müzik Türü</b></s> : Techno-Disco Dance
  Rep : 0
  Tecrübe Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 27/08/08

  Konu İkonu Hüseyin Karadayı

  Mesaj tarafından djenergy Bir Perş. Ağus. 28 2008, 15:01

  Hüseyin Karadayı, müzik yaşamına 1988 yılında baterist olarak adım attı. CONTRAST adlı grubu ile bir çok barda funky, blues ve pop tarzı müzik yaptı. 1990’da ise elektronik müzik çalışmalarına başladı. 1995 yılında, yabancı müzik yayını yapan radyo kanallarından Power FM’de prodüktörlüğe başladı. Radyonun tüm jingle yapımlarını üstlendi. Ayrıca, Power Türk’te Dans Show, Adrenalin, Power FM’de de Pepsi Dance Club ve Hot Mix gibi programlara da imza attı. 2000-2004 yılları arasında Geveze Show’un prodüksiyonlarını üstlendi. Nostaljik parçalara remiks yaparak müzik listelerinde “1” numaraya yükseldi. 1995’ten bu yana Süleyman Nazif, Vogue, Hammam, Dada Ortaköy, Level 4, Newyorker Kuruçeşme, Reina, Çeşme Shayna, Caliante, Fame, Bodrum Türkbükü’ndeki Cafe In ve popüler gece kulübü Mojito’da resident dj’lik yaptı.

  1997 yılından bu yana pek çok popüler Türkçe parçaya remiks hazırlayan Hüseyin Karadayı, 2000 yılında Üniversal Müzik’ten çıkan ‘REMIX 2001’ adlı albümde Türkiye’nin vazgeçilmez klasiği ‘Sürünüyorum’ adlı parçaya da remiks yaptı. Böylece, nostaljik parçalara remiks yapma modasını başlattı. Ayrıca bu albümde İzel ve Serdar Ortaç’ın popüler parçalarının remiksini de üstlendi. 2004 yazında, ünlü perküsyon grubu ‘HAREM’in dördüncü albümünde clap the buka & touch the buka adlı prodüksiyon ile yurt içindeki ve yurt dışındaki müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Aynı yıl, Raj Kapoor’un seslendirdiği ve Banghra Hakan’ın yeniden yorumladığı Avare parçasına yaptığı remiks, İsrail dans müzikleri listelerinde 1 numara oldu.Hüseyin Karadayı, sanatsal kimliği yoğun, içinde sanatçıların da vokal ve müzik yaptığı ilk DJ albümü olma özelliği taşıyan “MY IMAGINATION” adlı prodüksiyonunda Türkiye’de ve dünyada klasikleşmiş dönem müziklerini yeniden yorumladı. Karadayı, albümdeki çalışmalarını, bugüne kadar edindiği deneyimlerin, sevdiği müzik türlerinin, duygularının, inançlarının, hayal gücünün ortaya çıkması olarak nitelendiriyor ve albümünü şöyle tanımlıyor: “İnsanların yaptıkları ve yapacakları hayal güçleriyle ortaya çıkar ve güzelleşir. Hayal gücü, bir insanın uzanabileceği en uzak mesafedir. MY IMAGINATION bir duygu ve güç yoludur. Doğu ile Batı müziğini birleştiren ve müziği evrensel boyutta tutan bu albümdeki en önemli nokta, müzikaliteyi ve soundu oluşturmaktı.” Melis Sökmen, Bülent Altınbaş (Kirpi), Funky C Aka Cem Nadıran gibi sanatçıların müzikleri ve vokalleriyle yer aldığı albümün parçalarından ‘Funky Clarinet’ ve ‘Rasputin’, Yunanistan ile Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde ve New Mexico’da da oldukça popüler bir noktaya ulaştı.

  Hüseyin Karadayı, profesyonel mankenlik, fotomodellik ve oyunculuk da yaptı. 1996-98 arasında yapımcılığını Kandemir Konduk’un üstlendiği ve baş rollerini Perihan Savaş, Münir Özkul, Ayşen Guruda’nın paylaştığı “Ana Kuzusu” adlı dizide oynadı. Yine yapımcılığı Kandemir Konduk’a ait olan ve TRT’de yayınlanan “Bana Bakma Ona Bak” adlı dizi ile Tunç Başaran’ın yönettiği Abuzer Kadayıf adlı sinema filminde de rol aldı. 2000 yılında ATV’de yayınlanan ve baş rollerinde Hülya Avşar, Rutkay Aziz’in olduğu ‘SAVUNMA’ adlı dizi filmde oynadı. Ancak müzik, hep hayatının merkezinde yer aldı.

  Hüseyin Karadayı, 3. albümü "You Dance From İstanbul" ile dansseverleri yine memnun etti. 18 Şarkıdan oluşan albümde Hüseyin Karadayı'nın aranje ettiği; Türkiye'nin en önemli sanatçılarının remixleri ile birlikte dj'in setlerinde çalış tavsiye ettiği, dünya listelerinde 2007 yılının en popüler olan yabancı parçalar yer alıyor. Tarkan'ın İngilizce albümündeki "Touch"; bestesi Şehrazat'a ait olan, Ajda Pekkan'ın efsane şarkısı "Yaz Yaz", Sezen Aksu'nun "Şarkı Söylemek Lazım", Ferhat Göçer'in bu sene hit olan parçaları ve Burak Kut'un son albümündeki "Komple" adlı şarkının remixleri bu albümde yer alıyor. Albüme ayrıca, Melis Sökmen'in yorumuyla "Autumn Leaves" ve Onur Baştürk'ün "Frekans" adlı parçaları da dahi edilmiş.

  Hüseyin Karadayı, bundan sonraki projeleri için şu mesajları veriyor: ”Hayatta son nokta yoktur. En güzel şey üretmektir. Müzik güçlü ve güzel yapılmalıdır. DJ’lik sadece dinlemekle ve çalmakla kalmamalı, olabildiğince üretime dönüştürülmelidir. Daha yeni, daha ilginç yeni soundlar keşfedip, Türk soundlarını diğer ülkelere de tanıtmalıyız.”

  DJ HÜSEYİN KARADAYI
  YENİ ALBÜMÜ “MİRACLES” İLE HERKESİ DANS ETTİRİYOR

  ‘Funky Clarinet’ ve ‘Rasputin Flash’ gibi parçalarıyla ismini Avrupa müzik listelerine taşıyan DJ Hüseyin Karadayı, “My Imagination” adlı albümü radyo ve kulüplerin hala en sık tercihi olmaya devam ederken, danseverleri yeni albümü “Miracles” ile tanıştırdı.

  Türk dans müziği piyasasına yeni bir soluk getiren DJ Hüseyin Karadayı, Funky C ile birlikte yepyeni ve süper bir albüme imza attı: “Miracles”. Albümde hem Türk müziğinden farklı örnekler hem de dans müziği dünyasının en son sound’ları yer alıyor.

  Dansseverler, Hüseyin Karadayı’yı daha önce “My Imagination” adlı albümüyle tanımışlardı. Uzun yıllar radyo kanallarında müzik prodüktörlüğü ve ünlü mekanlarda resident dj’lik yapan Hüseyin Karadayı, bu prodüksiyonunda Türkiye’de ve dünyada klasikleşmiş dönem müziklerini yeniden yorumlamıştı.  Bazı parçaları Yunanistan, Hollanda gibi Avrupa ülkelerindeki ve New Mexico’daki dans müzikleri listelerinde en çok dinlenen 10 parça arasına girerek popüler oldu.

  DJ Funky ''C''nin vokal yaptığı bu albümden sonra, ikili bu kez ortak bir çalışmaya imza attı. DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan “Miracles” isimli albüm, Eldar Mansurov'a ait ''BAYATILAR'' parçasının sample’larıyla 2006-2007’ye damgasını vurmaya hazırlanıyor. Günümüz teknolojisi ve dans müziğinin getirdiği yeniliklerle yeniden yorumlanan bu parçayı, daha önce “Zalim” ismiyle Levent Yüksel’den dinlemiştik.

  Yine, 80’li yıllardan hatırladığımız Ümit Besen'e ait “I LOVE YOU, I LOVE YOU” isimli şarkının rap versiyonuna Hüseyin, Funky “C” ve MELİS SÖKMEN, vokalleriyle bambaşka bir yorum getiriyorlar. Perküsyonuyla kendini dünyaya dinleten “Burhan ÖÇAL” ile “Come n Shake” parçasında bir araya gelen ikilinin, albümde

  özel bir de sürprizleri var: Hüseyin Karadayı’nın hazırladığı Mega Star Tarkan’ın “Gülümse Kaderine” isimli şarkısının remiksi.


  Müzisyenlikten müzik prodüktörlüğüne…

  Hüseyin Karadayı, müzik yaşamına 1988 yılında baterist olarak adım attı. CONTRAST adlı grubu ile bir çok barda funky, blues ve pop tarzı müzik yaptı. 1990’da ise elektronik müzik çalışmalarına başladı.
  1995 yılında, yabancı müzik yayını yapan radyo kanallarından Power FM’de prodüktörlüğe başladı.

  Radyonun tüm jingle yapımlarını üstlendi. Ayrıca, Power Türk’te Dans Show, Adrenalin, Power FM’de de Pepsi Dance Club ve Hot Mix gibi programlara da imza attı. 2000-2004 yılları arasında Geveze Show’un

  prodüksiyonlarını üstlendi.

  Nostaljik parçalara remiks yaparak müzik listelerinde “1” numaraya yükseldi

  1995’ten bu yana Süleyman Nazif, Vogue, Hammam, Dada Ortaköy, Level 4, Newyorker Kuruçeşme, Reina, Çeşme Shayna, Caliante, Fame, Bodrum Türkbükü’ndeki Cafe In ve popüler gece kulübü Mojito’da resident dj’lik yaptı.


  1997 yılından bu yana pek çok popüler Türkçe parçaya remiks hazırlayan Hüseyin Karadayı, 2000 yılında Üniversal Müzik’ten çıkan ‘REMIX 2001’ adlı albümde Türkiye’nin vazgeçilmez klasiği ‘Sürünüyorum’ adlı parçaya da remiks yaptı. Böylece, nostaljik parçalara remiks yapma modasını başlattı. Ayrıca bu albümde İzel ve Serdar Ortaç’ın popüler parçalarının remiksini de üstlendi. 2004 yazında, ünlü perküsyon grubu ‘HAREM’in dördüncü albümünde clap the buka & touch the buka adlı prodüksiyon ile yurt içindeki ve yurt dışındaki müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Aynı yıl, Raj Kapoor’un seslendirdiği ve Banghra Hakan’ın yeniden yorumladığı Avare parçasına yaptığı remiks, İsrail dans müzikleri listelerinde 1 numara oldu.

  “MY IMAGINATION, bir duygu ve güç yoludur”

  Hüseyin Karadayı, sanatsal kimliği yoğun, içinde sanatçıların da vokal ve müzik yaptığı ilk DJ albümü olma özelliği taşıyan “MY IMAGINATION” adlı prodüksiyonunda Türkiye’de ve dünyada klasikleşmiş dönem müziklerini yeniden yorumladı. Karadayı, albümdeki çalışmalarını, bugüne kadar edindiği deneyimlerin, sevdiği müzik türlerinin, duygularının, inançlarının, hayal gücünün ortaya çıkması olarak nitelendiriyor ve albümünü şöyle tanımlıyor: “İnsanların yaptıkları ve yapacakları hayal güçleriyle ortaya çıkar ve güzelleşir. Hayal gücü, bir insanın uzanabileceği en uzak mesafedir. MY IMAGINATION bir duygu ve güç yoludur.

  Doğu ile Batı müziğini birleştiren ve müziği evrensel boyutta tutan bu albümdeki en önemli nokta, müzikaliteyi ve soundu oluşturmaktı.”


  Melis Sökmen, Bülent Altınbaş (Kirpi), Funky C Aka Cem Nadıran gibi sanatçıların müzikleri ve vokalleriyle yer aldığı albümün parçalarından ‘Funky Clarinet’ ve ‘Rasputin’, Yunanistan ile Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde ve New Mexico’da da oldukça popüler bir noktaya ulaştı.

  Müzik prodüktörlüğünü oyunculuğa tercih etti

  Hüseyin Karadayı, profesyonel mankenlik, fotomodellik ve oyunculuk da yaptı.

  1996-98 arasında yapımcılığını Kandemir Konduk’un üstlendiği ve baş rollerini Perihan Savaş, Münir Özkul, Ayşen Guruda’nın paylaştığı “Ana Kuzusu” adlı dizide oynadı.

  Yine yapımcılığı Kandemir Konduk’a ait olan ve TRT’de yayınlanan “Bana Bakma Ona Bak” adlı dizi ile

  Tunç Başaran’ın yönettiği Abuzer Kadayıf adlı sinema filminde de rol aldı. 2000 yılında ATV’de yayınlanan ve baş rollerinde Hülya Avşar, Rutkay Aziz’in olduğu ‘SAVUNMA’ adlı dizi filmde oynadı. Ancak müzik, hep hayatının merkezinde yer aldı.

   Forum Saati Perş. Ekim 18 2018, 01:47