Music-Lives.TK


~HoşGeldiniz~ Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0


  Yeni web tarayıcısı: Google Chrome

  Paylaş
  avatar
  djenergy
  3.Derece
  3.Derece

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 351
  Yaş : 27
  Müzik Türü</b></s> : Techno-Disco Dance
  Rep : 0
  Tecrübe Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 27/08/08

  Konu İkonu Yeni web tarayıcısı: Google Chrome

  Mesaj tarafından djenergy Bir Salı Eyl. 02 2008, 15:05

  Google, video açısından zengin veya daha karmaşık web programlarıyla daha uyumlu olacak bir web tarayıcısı tasarladığını açıklamaya hazırlanıyor.  Açık kaynak tabanlı üretilen Google Chrome'da yeni nesil web ihtiyaçları ön plana çekilerek gereken altyapı hazırlanıyor. Video ve diğer multimedya içeriği başta olmak üzere web uygulamaları ve JavaScript üzerine yoğunlaşan şirket ilgili sayfa ve uygulamaları çok daha hızlı çalıştırabilecek bir tarayıcı üzerinde çalışıyor.

  Google’ın Google Chrome adını verdiği yeni web tarayıcısı yazılımının deneme versiyonunun Salı günü kullanıma açılacağı söyleniyor. Ayrıntıları Google Blog’da bulmak mümkün…

  Şu anda ilk deneme sürümü Windows kullanıcılarına açık olacak fakat Google; yakında yazılımın Apple Macintosh ve Linux kullanıcıları için de erişilebilir olacağını açıkladı.

  Etkin hafıza kullanımı, daha hızlı işlem süresi ve hatalardan arındırılmış bir yazılım vadeden Google, yeni tarayıcıda sekmeleri de Firefox ve IE'nin aksine pencerenin dışına taşımış.

  Ayrıca Google yeni web tarayıcısı tasarlanırken mühendislerinin, WebKit veya Mozilla Firefox gibi birçok açık kaynaklı projeden yararlandıklarını ifade etti. Sonuç olarak Google Chrome yazılımının da tüm kodlarının diğer geliştiricilerin yararlanabilmesi için açık olacağını açıkladı…


   Forum Saati Ptsi Eyl. 24 2018, 22:26